Słyszące dziecko niesłyszących rodziców

Jestem Coda. Słyszące dziecko niesłyszących rodziców.
Dużo rówieśników, ludzi, ogółem społeczeństwa uważa, że miałam gorsze dzieciństwo. Że nie miałam go w ogóle. Dlatego pisze o tym, aby wyprowadzić Was z błędu. Szybciej musiałam dorosnąć, to fakt. Mam większą wrażliwość. Dotykają mnie te rzeczy wobec których inni potrafią przejść obojętnie. Ludzie Głusi są wspaniali. Aby ich zrozumieć aby im ,, pomóc ” trzeba poznać bliżej ich świat. Oboje moich rodziców nie słyszy. Od małego miałam kontakt z ich znajomymi. Mogłabym rzec, że ich życie, kulturę znam bardzo dobrze. W związku z czym czemu miałabym się tym nie podzielić. Nie jest to wiedza z książek a z autopsji.
Czy jestem inna? Nie. Czy czuje się gorsza? Nie. Wręcz przeciwnie. Mam podwójny potencjał. Znam dwie kultury. Balansuje w dwóch światach. Świat z głosem i świat ciszy. A co najlepsze, potrafię wszystko powiedzieć w dwóch językach na raz.
Postawiłam sobie za cel podzielenie się ze społeczeństwem wiedzą na temat Głuchych jak i na temat Coda. Nie bójmy się rozmawiać z tymi ludźmi. Nie są oni inni, są bardziej wrażliwi, otwarci. Są tacy sami jak my. Potrafimy dogadać się z Anglikiem czemu nie potrafimy z Głuchym?
(!) Nie wykluczajmy nikogo ze społeczeństwa. Głuchych nie jest garstka. Poznawajmy ich. Pomagajmy, jeśli tego potrzebują. Otwórzmy się. (!)

Znieczulica, to boli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>